Kdo jsme, jak pracujeme a jaká je naše přidaná hodnota, to vše se zde můžete dozvědět.

Značku d-sign, pod kterou pracujeme a kterou jsme před 17 lety založili, prezentuje grafická designérka a fotografka Barbora Kuklíková a Radek Balkovský zajišťující ostatní činnosti, někdy bývá tato funkce označováno jako project manager, ale my právě na pozice art directorů a managerů moc nehrajeme :). Začínali jsme jako kolegové, postupem času se z nás stali partneři a nakonec, jak jinak... manželé. Vyklubala se nám z toho tedy menší rodinná firma a podle toho také přistupujeme k práci i životu.

Preferujeme přátelskou a uvolněnou atmosféru nebusinessového typu. Absence kanceláře nebo studia skýtá příjemnou nezávislost. Slovní spojení zasedačka, meeting, breifing, brainstorming nám příliš nekonvenuje, i když někdy samozřejmě není zbytí. První kontakt s klientem podle našich ideálních představ probíhá v domácím prostředí nebo příjemné kavárně podle výběru a dosažitelnosti klienta. Na schůzce spolu probereme, jaké jsou jeho představy, co od nás může očekávat a jakým způsobem bychom toho mohli společně dosáhnout.

Máme rozdělené úlohy podle našich schopností a naturelu. Nemusíte se ale bát, nebude to ta hra na hodného a zlého :). I když... možná psychologicky trochu ano. Bára je u nás člověk přes grafiku, fotky, krásno a emoce. Vyslechne tedy Vaše očekávání týkající se designu, vizuální stránky, pocitu, energie. Většinou má na jejich základě hned nějakou prvotní představu, kterou začne sugestivně rozvádět. Může to působit velmi zajímavě a emočně, do té doby než...do toho vstoupím já.

Kdo? Já (Radek), který mám v našem tandemu úlohu toho "zlého" praktika :). Samozřejmě také se mi líbí krásné grafické návrhy, dovolím si dokonce konstatovat, že mám na ně i oko. Ale zároveň mi "bliká kontrolka", která hlásí, že funkční design musí splňovat i praktické a technické parametry. A to se po celou dobu realizace každé zakázky musíme snažit společně vyvažovat. Mojí prací na projektu bývá návrh struktury, wireframu a koordinace s technologickou realizací, např. u webových stránek nebo jiných prezentací. A aby toho nebylo málo, musíme do toho začlenit ještě marketingové faktory. Protože přeci jenom ve finále jde většinou o prodej produktu nebo služby, když se nejedná o neziskovku. Je to někdy boj, ale stojí to za to. Výsledek: moderní nadčasový design, jednotná vizuální identita, funkční technické zpracování a obchodní dosah na zákazníka. Dokonalost!!!

Asi už si říkáte, a tohle všechno zvládnou sami? Samozřejmě, že nezvládneme, to není v lidských silách ani naším záměrem. Každý má buňky na něco jiného, nám je blízký design a tvorba osobní nebo firemní vizuální identity, jiný zvládá výborně programování, kódování, copywriter psát texty a marketingový nebo SEO analytik zase svojí práci. Za dobu našeho působení v oboru jsme si našli spoustu specialistů se kterými se nám dobře spolupracuje a bez nichž bychom takto komplexní projekty nemohli realizovat. Přátelé děkujeme!

Měli bychom také uvést, kdo pro nás a naše klienty zajišťuje další služby, např. tisk různých firemních materiálů, potisk reklamních předmětů, poskytování webhostingu, 3D řezanou reklamu, knihařské služby atd. V rámci výhody konkurenčního know how, ale nebudeme tak adresní. Řekněme to takto: Od každého uvedeného oboru máme cca 3 - 5 vytipovaných a zakázkami prověřených dodavatelů, kteří jsou schopni realizovat víceméně jakékoliv zadání. Vždy vybíráme operativně pro konkrétní projekt dodavatele s nejlepším poměrem kvalita / cena a celou zakázku s nimi koordinujeme.

Teď už víte skoro vše a pokud by Vás zajímali nějaké další podrobnosti k jednotlivým službám,
neváhejte se na nás obrátit s Vašimi dotazy

Těšíme se na spolupráci
Za d-sign
Radek Balkovský a Barbora Kuklíková